Automatické měření kvality ATEQ - těsnost, průtoky ⁄ Nezařazené ⁄ Které jsou odolnější hodinky Ulysse Nardin nebo Rolex?

Které jsou odolnější hodinky Ulysse Nardin nebo Rolex?

Jednou za čas dostáváme otázky typu: „Co je lepší, hodinky Ulysse Nardin nebo Rolex?“. Jak můžete porovnávat dvě nesrovnatelné značky?
Která je hodnotnější a oblíbenější značka Rolex nebo Ulysse Nardin?
Podle zprávy společnosti Interbrand má Rolex hodnotu značky odhadovanou na 7 387 milionů CHF (švýcarských franků) a je 3. nejoblíbenější švýcarskou značkou na světě. Nescafe a Nestlé jsou jediné dvě, které je předčí. (Téměř každý konzumuje kávu a čokoládu, ale ne každý má Rolex.)

Výše uvedená zpráva zahrnovala 50 nejpopulárnějších švýcarských značek, které zahrnovaly značky nejkvalitnejsi repliky hodinek, ale nejednalo se výhradně o švýcarské hodináře jako takové. Zpráva z roku před zveřejněním zprávy Interbrandu se týkala pouze 20 nejlepších švýcarských značek hodinek. Tuto zprávu o značce švýcarských hodinek zveřejnila BV4, firma odborníků na oceňování značek.
V této zprávě je Rolex opět nejoblíbenější a nejhodnotnější značkou a Ulysse Nardin se nenachází v top 20. Pozor, to nic nemění na faktu, že Ulysse Nardin je mistr hodinář a vyrábí neuvěřitelně dobře vyrobené hodinky . Prostě zaostali v nějaké soutěži popularity značky a hodně to souvisí s jejich marketingem a reklamou.
To je jeden z těch případů, kdy má mladší značka (Rolex) navrch. Zatímco typicky v hodinářství, nejuznávanějšími hodináři jsou obvykle velmi staré velmi zavedené značky, jako je například Vacheron Constantin a Audemars Piguet. Ulysse Nardin je o více než 50 let starší než Rolex a Rolex si jako hodinář vybudoval neuvěřitelně cennou značku.

Ulysse Nardin má skvělé hodinky a jsou dobře postavené, ale jak by obstály proti patentovanému Rolexu Paraflex? tlumiče, které se nacházejí v mnoha jejich hodinkách? Nebo jak si rámečky stojí proti proprietárnímu Cerachromu Rolex? vložky rámečku, které jsou vysoce odolné proti poškrábání a nepropustné proti změně barvy spojené s dlouhodobým vystavením UV záření?
Rolex investoval obrovské prostředky do vylepšení svých hodinek pro každodenní použití a navrhl mnoho hodinek vyrobených pro lidi s aktivním životním stylem. Mnoho sběratelů luxusních hodinek, kteří vlastní mnoho kvalitních hodinek, včetně těch od Ulysse Nardin, také vlastní Rolex, které budou používat jako své každodenní hodinky „Beater“.
Ulysse Nardin má zase krásně vypracované pohyby a dávají si hodně práce s řemeslným a estetickým zpracováním pohybů a po vzhledové stránce jsou často příjemnější na pohled. Ve většině případů se na jejich ráže a různé desky uvnitř používá několik různých dokončovacích technik, které jim umožňují skutečně zářit.

Která má lepší voděodolnost Rolex nebo Ulysse Nardin?
Jak Ulysse Nardin, tak Rolex mají vynikající potápěčské hodinky vybavené dostatečnou vodotěsností pro potápěčské nadšence (nadšenci jsou zde operativním slovem) Například Ulysse Nardin Marine Diver má hodnocení voděodolnosti až 300 m/1000 stop, což je dostatečné pro náraz sporty, jako je potápění na palubě, potápění, šnorchlování a plavání.
A co potápěčští profesionálové? A co nějaké hlubinné potápění? Co když se chci dotknout dna oceánu v jeho nejhlubším bodě, který člověk zná? Kdo má mezi Rolex a Ulysse Nardin nejlepší voděodolné hodinky (tečka)? Rolex má. Zatímco Ulysse Nardin má jedny repliky hodinek breitling, které jsou obzvláště lepší než jejich standardní potápěčské hodinky, jedná se samozřejmě o Ulysse Nardin Deep Dive 46mm, které mají vodotěsnost 1000 m/3300 stop Rolex Deepsea a mají vodotěsnost 3900 m/12 800 stop. To je téměř 4krát větší voděodolnost ve srovnání s nejvíce voděodolnými hodinkami Ulysse Nardin.

Ulysse Nardin je známý svými námořními chronometry, které v průběhu historie umožňovaly kapitánům lodí plavit se ve velkých vodách této země pomocí map, které vyžadovaly velmi přesné manévry, které bylo třeba načasovat k dokonalosti.
Takže pokud jde o otázku typu “Jsou všechny hodinky Ulysse Nardin COSC certifikovanými chronometry?” Většina jejich kolekcí pánských hodinek je jako Ulysse Nardin Marine Chronometer, GMT Perpetual Calendars, dokonce i mnoho hodinek z kolekce Maxi Marine Diver. Existuje několik výjimek, i když je vždy dobré zkontrolovat, zda je dodáván s certifikátem COSC, pokud vám záleží na přesnosti.
Na druhou stranu Rolex posunul jejich testování přesnosti o krok nad rámec standardního certifikátu COSC. Poté, co obdrželi svůj pohyb zpět od COSC, umístili nyní COSC certifikované kalibry Rolex do pouzdra a podrobili je další sérii testů, které je regulují na ještě vyšší přesnost -2/+2 sekundy za den, kdy dají své vlastní. označení Superlative Chronometer. Všechny hodinky Rolex vyrobené v těchto dnech (kromě kolekce Cellini) mají tuto vyšší úroveň přesnosti.