Automatické měření kvality ATEQ - těsnost, průtoky ⁄ Kdo má složitější hodinky, Ulysse Nardin nebo Rolex?

Kdo má složitější hodinky, Ulysse Nardin nebo Rolex?

Ulysse Nardin a Rolex jsou oba velmi zkušení hodináři. Nicméně, pokud jde o to, co průmysl nazývá ‘Haute Horlogerie’ nebo high horology … jednoduše řečeno: hodinky s vysokými komplikacemi, Rolex zaostává.
Na druhou stranu Ulysse Nardin má spoustu hodinek s vysokými komplikacemi, jako jsou repliky hodinek Tourbillon, Perpetual Calendar nebo dokonce komplikace mechanického Alarm. Lze je nalézt v následujících kolekcích:
Co je cenově dostupnější, hodinky Ulysse Nardin nebo Rolex?
Pokud jde o jejich nejdostupnější hodinky a s ohledem na maloobchodní cenu doporučenou výrobcem, nejlevnější Rolex je Oyster Perpetual 39mm, který začíná na 5 700 dolarech podle ceníku Rolex a je dodáván na náramku z nerezové oceli.

Nejdostupnější hodinky Ulysse Nardin jsou Lady Classico za ceníkovou cenu 6 800 $ a pro muže je tu Marine Chronometer Torpilleur oba s katalogovou cenou 6 900 $. Obě hodinky jsou na koženém řemínku. Ulysse Nardin Marine Chronometer Torpilleur na ocelovém náramku by vás vyšel na dalších 700 dolarů.
Co je dražší, hodinky Rolex nebo Ulysse Nardin?
Na vyšší úrovni každé značky najdete nějaké drahé hodinek repliky rolex, jako jsou diamantové hodinky Ulysse Nardin tourbillon za více než 1 000 000 $ a pro fanoušky Rolex najdete platinové rolexky s diamantovými rámečky s 6místnými cenovkami.
Co má větší hodnotu, Ulysse Nardin nebo Rolex?
Rolex má obvykle vyšší průměrnou hodnotu při dalším prodeji, více než kterákoli jiná značka v oboru. Po Rolexu je větší poptávka, protože se jedná o známější značku a každý rok vyrábí velmi velké množství hodinek. Jejich odhadovaná produkce se odhaduje na zhruba 2000 hodinek denně.

Samozřejmě vždy existuje mnoho proměnných, které je třeba vzít v úvahu při ocenění použitých hodinek. Věci, které se berou v úvahu, zahrnují a neomezují se na následující:
Mnoho lidí říká, že chce „investovat“ do luxusních hodinek. Nikdy se nedoporučuje dívat se na kvalitní hodinky jako na investici. Hodinky nejsou druhem aktiv, které se obvykle oceňují. Udržují si určitou část své hmotné repliky hodinek breitling, ale neměly by být srovnávány s žádným typem tradičních cenných papírů nebo investic.
Jsou jako vozidlo v tom smyslu, že jakmile je použijete, můžete již očekávat, že ztratí procento z kupní hodnoty. Ano, jsou hodinky, které zhodnotily svou hodnotu a někdy dokonce více než zdvojnásobily svou hodnotu. Těch je však málo a nikdy byste s tím neměli počítat.